Hírek
Hírek : Man United-Celtic 3-2

Man United-Celtic 3-2

Bence  2006.09.18. 06:50

A BL első mérkőzésén lüktető, és gólgazdag mérkőzésen öt gólt láthattak az Old Traffordra kilátogató szurkolók, ahol a United 3-2 arányban gyűrte le a Celtic együttesét, amely győzelem értékét tovább növeli, hogy a további két csoportbeli gárda csak döntetlen eredményt ért el.

A mérkőzés a rengeteg szurkolónak köszönhetően remek hangulatban indult. A mérkőzés első 5 perce tapogatózással kezdődött, amelyben manchesteri mezőnyfölény volt megfigyelhető.

Az első helyzetre egészen a 8. percig kellett várni, amikor is Gary Neville beadását Louis Saha akrobatikus mozdulattal csúsztatta a Celtic kapuja felé, azonban a labda fél méterrel elkerülte Boruc kapuját.

A következő helyzet feljegyzése a 17. percben történt amikor is egy Celtic védő hibájából ismét Saha kerülhetett helyzetbe, azonban a francia csatár remek kapásmozdulatával pár centiméterrel felé lőtt.

Első helyzetéből betalált a kapuba a Celtic gárdája a többet támadó Manchester United ellen, amely az első ellentámadásból gólt kapott. Boruc kirúgását követően Rio Ferdinand rossz helyezkedését használta ki Jan Vennegoor of Hesselink, aki könyörtelenül bevarta honfitársa, van der Sar kapujába a vezetést jelentő találatot. 0-1

A középkezdést követően rögtön elkezdett kapaszkodni a United, azonban Scholes lövése gyengének és ponatatlannak bizonyult, és két méterrel elkerülte a kaput.

A sikertelen kísérletet követően egy szöglet utáni kavarodás után rendezett tüzijátékot a United, azonban előbb Giggs, később pedig Scholes lövését blokkolták a Celtic játékosai.

Egy nyújtottlábbal történő becsúszás miatt megkapta a mérkőzés első sárga lapját Mikael Silvestre a 27. percben.

Gyorsan sikerült felrázni a csapatot, amelynek eredményeként egy hosszú indítás után Giggs iramodott a labdáért, akit Boruc kapus kaszált el, amiért 11-est ítélt meg Lubos Michel játékvezető, és sárgalappal büntette a hálóőrt a 29. percben.

A 11-est Louis Saha értékesítette, amely első találata volt a BL-ben a gall játékosnak. 1-1

A lengyel kapussal való ütközés következményeként Ryan Giggs nem tudta tovább vállalni a játékot, így a walesi játékost a 32. percben Ole Gunnar Solskjaer váltotta.

Egy skót szabadrúgás után nagyon egyedül maradt a gólszerző Vennegoor of Hesselink, aki ezt kihasználva tisztán fejelhetett, azonban az honfitársa kezében halt el.

Paul Scholes remek kiugratását váltotta gólra Louis Saha a 39. percben, aki a kapus lába közt elgurítva talált be, így már az első félidő befejezése előtt megszerezte a vezetést a csapat hátrányból. 2-1

Nem váratott sokat magára az egyenlítés. Wes Brown szabálytalanságát követően szabadrúgáshoz jutott a Celtic, amelyet a japán Nakamura váltott gólra a 43. percben. 2-2

Egy remek első félidő után 2-2-es döntetlennel vonulhattak a csapatok az öltözőbe. A szünetben egyik fél sem cserélt.

A második félidő első veszélyes lehetősége rögtön góllal zárult, ugyanis Saha lövését még kifogta Boruc, azonban Saha továbbpöckölt labdáját a csereként beállt Ole Gunnar Solskjaer értékesítette a 47. percben. 3-2

Az 50. percben cserét hajtott végre a Celtic, Mark Wilson helyére Paul Telfer állt be.

A 54. percig kellett várni a következő lehetőségre, amikor is a már két gólos Saha eresztett el 20 méterről egy lövést, amely azonban egy méterrel elkerülte a kaput.

A lövést követően ismét cserélt a Celtic, a 27 éves Kenny Miller állt be.

Egy Celtic megindulást követően élesen kanyarodott be a kapu elé a labda az 58. percben, azonban a veszélyes labdát Rio Ferdinand vágta ki a már vert helyzetben lévő van der Sar elől.

A következő lehetőségre a 63. percig kellett várni, amikor is Fletcher beadását követően Louis Saha jól helyezett fejesét védte remekül Boruc kapus.

Egy szélső felfutást követően Rio Ferdinand remekül centerezett a 68. percben, azonban Wayne Rooney előtt elsuhant a labda, így nem tudta a kapuba pöckölni egy méterről.

Nem sokkal az előző helyzet után egy labdaszerzést követően Rooney iramodhatott a kapuig, ahol egy az egyben nem tudott túljárni az egyre jobb formában védő Borucon, így egy újabb 100%-os helyzet maradt ki manchesteri részről.

Ezt követően kicsit leült a mérkőzés, azonban 10 percel később egy váratlan Gravesen lövést kellett hárítania van der Sarnak. A helyzet után a remekül játszó Paul Scholes helyére John O'Shea érkezett a védekezést elősegítendő.

Egy látszólag veszélytelen beadást követően Boruc kapust saját játékosa Telfer viccelte meg, aki fejesével tornáztatta meg a lengyel kapust, így már sokadszorra mentette meg csapatát a góltól, ezuttal kapufára tolván csapattársa fejesét.

Sir Alex kihasználván harmadik, és egyben utolsó cserelehetőségét lehozta a kicsit gyengébben szereplő Wayne Rooneyt, és helyére Kieran Richardsont hozta be a 86. perceben.

A mérkőzés hátralevő részében már nem történt említésre méltó momentum, így a Manchester United 3-2-es győzelemmel mutatkozott be a 2006/2007-es szezon első BL-mérkőzésén.

Bajnokok Ligája, 1. kör
Manchester United - Celtic Glasgow 3-2 [2-2]
Gólok: Saha (29',39'), Solskjaer (47') ill. Vennegoor of Hesselink (21'), Nakamura (43')
A mérkőzés összefoglalója megtalálható a VideoPlayerben
Sárga lap: Silvestre 27' ill. Boruc 29' , K. Miller 93'
Képek: Getty Images

Man Utd: Van der Sar – Neville, Ferdinand, Brown, Silvestre – Fletcher, Scholes (O'Shea 79’), Carrick, Giggs (Solskjaer 32’) - Rooney (Richardson 86’), Saha

Celtic:Boruc - Wilson (Telfer 51’), Caldwell, McManus, Naylor - Lennon, Nakamura, Gravesen, Jarosik (Miller 56’), McGeady (Maloney 69’) - Vennegoor of Hesselink Saha jól helyezett fejesét védte remekül Boruc kapus.