Hírek
Hírek : Man United - Tottenham 1-0

Man United - Tottenham 1-0

Bence  2006.09.12. 17:16

A Premier Ligában augusztus hónap legjobb játékosának megválasztott Ryan Giggs szerezte a mérkőzés egyetlen gólját, amivel a United folytatja menetelését az angol pontvadászatban, ráadásul két riválisával szemben ezzel tovább is tudta növelni előnyét a csapat.

A mérkőzés első helyzete Ronaldo nevéhez fűződött, aki a 6. percben egy jól helyezett csavart labdát eresztett meg Robinson kapujára a 16-os bal sarkáról, de a vendégek kapusa védeni tudott.

Mindössze három perc telt el és máris jött a Vörösök vezető gólja! Ronaldo végzett el szabadrúgást távolról jól megszokott módján, Robinson ezért nem tudta fogni a labdát, ami Ryan Giggs elé pattant. A walesi varázsló pedig kapásból átfejelt a térdelő hálóőr felett, a játékszer pedig a keresztléc segítségével a hálóba hullott. 1-0

A gólt követő fél óra leginkább mezőnyjátékkal telt el, majd a 37. percben Davids ugratta ki remek ütemben a vendégeknél Dawsont, de van der Sar előbb a nyurga középpályás emelését védte, majd Zokora ismétlését hárította hatalmas bravúrral, így maradt az egygólos hazai vezetés.

Több említésre méltó esemény nem is történt az első játékrészben, így Giggs góljával 1-0-val vonulhatott Sir Alex Ferguson csapata az öltözőbe. A szünetben egyik fél sem cserélt.

A második félidő első veszélyes megmozdulása a vendégek nevéhez fűződik. Chimbonda adott volna be a jobb szélről, de Ronaldo becsúszó lábán megpattant a labda és élesen hullott a kapu felé, van der Sar azonban szerencsére a helyén volt és szögletre tudta ütni.

Ronaldo cselezte ki magát négy Spurs játékos között a mérkőzés 62. percében, majd szépen ugratta ki Louis Sahát, de a francia lövőhelyzetben sokat várt, így nem jegyezhettünk fel újabb lehetőséget a Vörös Ördögöknél.

Két perccel később ismét Saha-Ronaldo villanás. Louis jobbról erősen lőtte középre a labdát, ami egy vendég védőről kipattanva a portugál középpályáshoz került, de Ronaldo kapu fölé bombázott.

A 68. percben Jermaine Defoe hagyott ki hatalmas helyzetet. Mido tekerte jól az 5-ösre a labdát, de a berobbanó angol válogatott csatár nem találta el fejjel a labdát, ami így elkerülte van der Sar kapuját.

Negyed órával a vége előtt a 16-os jobb sarkánál jutott szabadrúgáshoz a United Ronaldo révén. A pontrúgást a sértett végezte el, de lövése méterekkel célt tévesztett.

Louis Saha a 84., majd a 88. percben is ziccert hibázott. Először mondhatni önző volt, lövése tiszta helyzetben nem talált kaput, majd köznapi nyelven szólva elbénázta helyzetét a gall támadó, s ezzel továbbra sem tudta növelni előnyét a hazai csapat.

Ryan Giggs korai találatával tehát megszerezte újabb győzelmét Sir Alex Ferguson gárdája, amivel továbbmenetelnek a Premier Leagueben. A manchesteriek szerdán a Celtic ellen kezdik meg a Bajnokok Ligája 06/07-es kiírását, majd hétvégén újabb rangadó következik az Old Traffordon, hiszen a nagy rivális Arsenal látogat az Álmok Színházába.